×

داشبورد خدمات معاونت پژوهشی و فناوری

دسترسی به دبیرخانه، ارسال نامه، گردش کار، ثبت درخواست‌ها، حضور و غیاب و...

ثبت مجلات علمی، نمایه‌سازی، دسترسی به مجلات ثبت شده، داوری مقالات ارسالی و...

ثبت نام در همایش‌، ارسال و داوری مقالات، دسترسی به مقالات Open Access و...

دسترسی به صندوق ایمیل، ارسال و دریافت پست الکترونیک و...

دسترسی به کارتابل کتابخانه، وضعیت امانت، رزرو کتاب و...

دسترسی به اطلاعات حساب اینترنت، تغییر رمز عبور، خرید ترافیک و...

بروزرسانی اطلاعات شخصی، درج مقالات چاپ شده، تعامل با دنیای مجازی، درج رزومه و...

بروزرسانی اطلاعات شخصی، درج مقالات چاپ شده، تعامل با دانشجویان، درج رزومه و...

دسترسی به چندین ترابایت فیلم و نرم‌افزار، درخواست دانلود و...

سامانه هوشمند تامین منابع علمی: دانلود رایگان مقاله ISI و کتاب بدون محدودیت

سامانه هوشمند تامین منابع علمی: دانلود رایگان مقاله ISI, کتاب و پایان نامه لاتین

سامانه هوشمند تامین منابع علمی: دانلود رایگان مقاله ISI, کتاب و پایان نامه لاتین + مقالات کنفرانس های فارسی داخل کشور

وبسایت عرضه محصولات علمی، فرهنگی و پژوهشی دانشگاه دامغان

پرداخت‌های مستفیم هزینه ارائه خدمات دانشگاه دامغان (واریز به حساب درآمدهای اختصاصی دانشگاه)، آزمایشگاه‌های مرکزی، همایش‌ها، کارگاه‌ها و...

داشبورد خدمات آموزشی و پژوهشی

تقویم آموزشی، شروع و پایان ترم، امتحانات و...

دسترسی به سامانه آموزشی و پژوهشی گلستان

داشبورد خدمات معاونت دانشجوئی

امور تسویه حساب دانشجویی، وام و...

اطلاع از منوی غذایی، رزرو غذا، شارژ ریالی حساب و...

دسترسی به پرتال دانشجوئی، رزرو خوابگاه، تشکلات، کار دانشجویی، و...

داشبورد خدمات معاونت اداری و مالی

برنامه‌ریزی منابع سازمانی، مالی، انبار و اموال، حقوق و دستمزد

دسترسی به فیش حقوقی کارکنان و اعضای هیات علمی، فیش حق‌التدریس

FORGOT YOUR DETAILS?

مقدمه

        مرکز فناوری اطلاعات دانشگاه دامغان با هدف استفاده از فناوری‌های نوین در راهبری امور آموزشی، پژوهشی و مدیریتی دانشگاه در سال 1385 تاسیس گردید. در راستای اهداف دانشگاه، مدیریت فناوری اطلاعات پی بستری مناسب و ضروری برای ارتقای فعاليت‌های دانشگاه دامغان است که از يک سو با استفاده از اين امکانات خدمات آموزشی، پژوهشی، اداری و مالی، و دانشجويی را سرعت و دقت بخشد و از سوی ديگر با استفاده از بستر شبکه و امکانات اطلاع رسانی دستاوردهای علمی، آموزشی، پژوهشی، و تکنولوژيکی خود را در سطح ملی و بين المللی مطرح سازد و امکان تعامل را فراهم نمايد و علاوه بر آن برای پيشبرد مرزهای دانش گستره چالش و تلاش را فراهم آورد.

مديريت فناوری اطلاعات دانشگاه دامغان با برخورداری از برنامه‌های کوتاه، ميان و بلندمدت، کادری مجرب، برخورداری از حمايت های دلگرم کننده مديريت ارشد دانشگاه و استفاده از تکنولوژی‌های روز دنيا و در قالب برنامه راهبردی فناوری اطلاعات دانشگاه اقدام به طراحی و اجرای طرح‌های متعدد فناوری اطلاعات در دانشگاه نموده و می‌نمايد. ستون فقرات اين طرح ها ايجاد دسترسی 99.9% برای تمام کاربران دانشگاه اعم از اعضاء هيات علمی، کارمندان و دانشجويان است. اين دسترسی با ايجاد شبکه پردیس دانشگاهی در تمامی حوزه‌ها و ايجاد ارتباطات بين واحدی و سپس ايجاد Domain دانشگاه که امکان دسترسی‌های مديريت شده و امن برای تمام کاربران را فراهم می‌آورد بدست می‌آيد.

شبکه کامپیوتری دانشگاه

 • شبکه داخلی سراسری دانشگاه

        گذرگاه اصلی شبکه دانشگاه با استفاده از پروتکل گیگابیت اترنت و با استفاده از سوییچ‌های هوشمند طراحی شده است. کلیه دانشکده‌ها و مراکز با استفاده از فیبرنوری با سرعت 1Gbps به گذرگاه اصلی شبکه متصل شده‌اند. استفاده از فیبر SMF‌ و عبور آن از داخل کانالهای سراسری دانشگاه این امکان را برای دانشگاه فراهم آورده است که کلیه ساختمانها با سرعت بالا و قابلیت اطمینان زیاد و هزینه نگهداری کم به شبکه متصل شوند.

 • اتصال اینترنت دانشگاه

        هم اکنون دانشگاه با استفاده از ارتباط وایرلس ایمن شده، به همراه لینک fail over با سرعت متقارن 100Mbps به شبکه اینترنت متصل شده است. بعلاوه 5Mbps بعنوان لینک مضاعف بصورت Stand by جهت تامین اینترنت از مخابرات از طریق ارتباط فیبر نوری تامین شده است. ضمنا جهت فراهم نمودن دسترسی سرویس‌های داخلی دانشگاه با ارتباط بیسیم با سرعت متقارن 10Mbps به اینترانت ملی متصل شده است.

 • شبکه وايرلس

        علاوه بر شبکه داخلی سراسری دانشگاه که با استفاده از فیبر نوری میسر شده است، امکان استفاده از شبکه به صورت HotSpot وايرلس نیز در بسیاری از دانشکده‌ها و ساختمان‌های دانشگاه مقدور مقدور می‌باشد. دانشگاه در نظر دارد پوشش وایرلس را در تمام دانشکده‌ها میسر سازد و علاوه بر آن امکان ارتباطی ایمن را بر مبنای پروتکل امنیتی IEEE802.1x برای دسترسی امن به شبکه بیسیم را برای تمامی کاربران خود فراهم آورد.

 • اتصال پرسرعت برای خوابگاهها

        دانشگاه هم اکنون با استفاده از تکنولوژی فیبر نوری توانسته است اتصال پرسرعت (1Gbps) را برای تمامی خوابگاههای درون محوطه پردیس دانشگاهی خود فراهم آورد. این در حالی است که برای دانشجویان مستقر در دیگر خوابگاههای خود در سطح شهر و همچنین خوابگاه‌های خودگردان و استیجاری نیز از اتصال بی‌سیم پرسرعت IEEE802.11n با سرعت 300Mbps استفاده نموده است.

 • امنيت شبکه

        امنيت شبکه دانشگاه از یک طرف از طريق دروازه ورود اصلی دانشگاه و از طرف دیگر از طریق ارتباط شبکه داخلی با دیتاسنتر و به کمک امکانات سرورها و سيستم عامل لينوکس تامین می‌شود. در عین حال دانشگاه در نظر دارد جهت حفظ و حراست داده‌های کاربران خود از دو دستگاه UTM برای این منظور استفاده نماید.

 • دسترسی راه دور

        دانشگاه در نظر دارد جهت ارائه خدمات شبکه دانشگاه به همکاران هیات علمی مستقر در سطح شهر امکانی را فراهم آورد. به همین منظور ضمن تصویب طرح مذکور در شورای محترم انفورماتیک تجهیزات بیسیم مورد نیاز تامین و نصب شده‌اند.

 • نگهداری و مديريت شبکه

        نگهداری، توسعه، و مديريت شبکه توسط کارشناسان و متخصصان مدیریت فناوری اطلاعات دانشگاه صورت می‌گيرد.

پست الکترونیک دانشگاه

        پست الکترونيک امکان ارتباط گسترده‌ای را در اختيار استادان، دانشجويان، و کارکنان قرارداده است. سرورهای ويژه‌ای خدمات پست الکترونيک را برای استادان، دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری، و کارکنان دانشگاه فراهم می‌کند.
سيستم پست الکترونيکی ارائه شده مبتنی بر وب است و روی شبکه اينترنت قابل دسترسی است و سرويس‌های جانبی لازم را نيز فراهم می‌کند.

پرتال دانشگاه

        پرتال دانشگاهی به عنوان يکی از زير ساخت های فنآوری اطلاعات، نقش به سزایی در ارائه خدمات و ارتقای رتبه فنآوری اطلاعات دانشگاه‌ها دارد. پرتال دانشگاه دامغان تحت نظارت مدیریت فناوری اطلاعات دانشگاه دامغان راه اندازی و مورد استفاده قرار گرفته است. این پرتال با در اختیار قرار دادن زیر پرتال، سایت و صفحه‌ی شخصی برای دانشکده‌ها، اساتید، دانشجویان یک سیستم یکپارچه و جامع را برای ارائه انواع سرویس های مورد نیاز با هزینه حداقل ایجاد نموده است.

از جمله امکانات پرتال دانشگاه دامغان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • فروم و تالار گفتگو
 • تقویم فارسی برای مدیریت رویدادها
 • خبرگزاری و خبررسانی
 • مدیریت اسناد سازمانی
 • نظرسنجی
 • توسعه پذیری بالا

مدیران فناوری اطلاعات از ابتدا تا کنون

   جناب آقای مهندس محمود معلم

اولین مدیر فناوری اطلاعات
1386-1391

   جناب آقای دکتر سهیل خوشبین‌فر

مدیر فناوری اطلاعات
1391-1392

   جناب آقای مهندس یاسین علی‌پور

معاون مدیریت فناوری اطلاعات
1393 تا کنون
TOP